İş Sağlığı

Ofis Egzersizleri

Ofiste çalışıyorsanız, er geç ortaya çıkacak kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına yakalanma riski taşıyorsunuz. Ancak, bu rahatsızlıkları ertelemek gene sizin elinizde.

Ofis çalışanları uzun süre masa başında, bilgisayar karşısında vakit geçirirler. Klavye ve mouse kullanılması gibi bazı tekrarlayıcı aktiviteler, yanlış postür (duruş), stres ve kötü ergonomiye bağlı olarak bir süre sonra ofis çalışanlarında kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları ortaya çıkar.

Uzun süre masa başında oturanların en büyük sorunlarından olan kas iskelet sorunları birkaç basit önlemle ortadan kaldırmak olası. Öncelikle ofisteki çalışma ortamının sizin vücudunuza uygun düzenlenmiş olması gerekiyor. Sonrası size kalıyor. Doğru duruş (postür) ve doğru egzersiz hareketleri ile kas ve iskelet yapınızı güçlendirebilirsiniz.

Bu maksatla, Youtube kanallarından derlediğim egzersiz videolarına bir göz gezdirmenizde yarar var.

Bir de, profesyonel egzersizler içeren bir site bağlantısı öneriyorum; Ofiste yapabileceğiniz 100 egzersizden oluşan ve tamamı pdf sayfalar halinde bir dokümandır. Dilerseniz çıktısını alıp göz önünde bulundurabilirsiniz.  Ayrıca cep telefonu uygulaması da var. Şimdilik sadece Android 🙁  Çok yakında iOS ta olacak…

İşe bağlı Kas ve İskelet Hastalıklarından uzak durmak ve ofiste egzersiz eğitimlerinin tüm çalışanlarınıza topluca uygulanmasını isterseniz;

İletişim formunu doldurabilirsiniz.