HAKKIMDA

Gürol BOZOLUK  Makina Mühendisi / İş Güvenliği Uzmanı

Eskişehir’de doğdu. İlk ve Ortaokulu burada okudu.

1976 yılında Işıklar Askeri  Lisesi’ni girdi. Hazırlık sınıfı dahil 4 yıl yabancı dil ile öğrenim gördü.

1980 yılında Kara Harp Okulu’na girdi. Makine Müh. Bölümünde 4 yıllık mühendislik ve askeri eğitim ve öğrenim gördü. 1984 yılında mezun oldu.

1984 – 1995 yılları arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli birliklerinde birlik komutanlığı yaptı.

1995 yılında Ankara K.K Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na atandı. Bilgi Bankası İstatistik ve Yayın Şube Müdürü olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait 2 derginin tasarım, içerik ve matbaa aşamalarını yönetti. Dergilerin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Başyazar olarak köşe yazıları yazdı. Kara Kuvetleri’ne ait talimnamelerin hızlı tarayıcılarda taranmasını, kelime işlemci vasıtasıyla dijital ortama aktarılmasını ve veri bankası oluşturulmasını sağladı.

2001 yılı başında kendi isteği ile emekli oldu. Bir yıl boyunca bir reklam ajansının ortağı olarak açık hava medya faaliyetlerini yürüttü.

2002 – 2009 yılları arasında bir bilişim firmasında Akıllı Kart Sistemleri Yöneticisi olarak, kapalı devre ödeme sistemleri konusunda pek çok projede yer aldı. TSK’nin tüm sosyal tesis ve kantinlerinde paranın kaldırılarak, kart ile alışveriş yapılmasında önemli rol oynadı. Bu projenin benzerlerinin (tatil köyü, otel, dernek, kulüp, öğretim kurumları ) operasyonel işlemlerini takip etti. Aynı şirkette farklı zamanlarda İdari İşler, Personel ve satın alma konularını da yönetti. Şirketin uzak bir lokasyona taşınması nedeniyle görevinden ayrıldı.

2009 yılı Aralık ayında, bankaların POS saha faaliyetlerini üstlenen bir şirket kurdu. Ortağının şehir değişikliği nedeniyle ortaklık haklarını devrederek 2010 yılı Eylül ayında ayrıldı.

2010-2011 yıllarında 2 farklı restoranın kurumsal kimlik, satın alma ve pazarlama yönetimini yürüttü.

2015 yılı içerisinde gayrimenkul sektöründe yer alan yabancı bir firmanın eğitimlerini ve sertifikalarını alarak, bölgesel pazarlama çalışmalarını yürüttü.

2015 yılında, İş Güvenliği Uzmanı C sınıfı sertifikasını aldı.

2017 yılı Şubat ayında İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans eğitimine başladı.

Halen, Makina Mühendisleri Odası aktif üyesi olan BOZOLUK, İş Güvenliği Uzmanı olarak çeşitli firmalara eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

İletişim                                     :

E-Posta: gurol@bozoluk.com

LinkedIn  Gürol Bozoluk ♻